Inne atrakcje

Na przedłużeniu palmiarni jest usytuowana mini ptaszarnia z czterema wolierami: 1-bażanty, 2-kurki dekoracyjne i papużki(cztery odmiany), 3-koza minaturowa(dodatkowo przewidujemy świnki wietnamskie), 4-kaczki mandarynki i króliki miniaturowe.

Rozrośnięty żywopłot z ligustra osiągnął prawidłową wysokość wzrostu człowieka,co zmusza spacerujących do podskakiwania celem dostrzeżenia współbawiących się. Atrakcyjność labiryntu wzbogacają atrapy zwierząt z czujnikiem ruchu. Natomiast duże wieże połączone ruchomym pomostem na linach są punktami widokowymi i pozwalają np. rodzicom na pilnowanie swoich dzieci błądzących w labiryncie.

Plac zabaw to miejsce uwielbiane przez dzieci, które mogą się tutaj wyszaleć podczas gdy rodzice odpoczywają na ogrodach.

W altanie-galerii znajduje się kasa biletowa,a także sklep. Można tam kupić pocztówki z widokami ogrodów, przewodniki oraz drobne upominki. Na zewnątrz w gablotach można oglądać fotosy zachowanych polskich ogrodów historycznych.

Altana w kształcie piramidy egipskiej, o konstrukcji metalowe, jest kryta na zewnątrz poliwęglanem. Posiada proporcje zgodne z zasadami budowy piramidy i sytuowana jest w kierunkach północ-południe z kątem nachylenia dachu 55 o. W środku znajduje się grill, który udostępniamy wszystkim chętnym. Piramida przed palmiarnią stanowi centralny akcent tzw. „tropiku”.

Duże palenisko otoczone brzozami to piękne i klimatyczne miejsce, które można wynająć do grupowej imprezy grillowej. Idealnie nadaje się do integracji lub miłego spędzenia wieczoru ze znajomymi czy rodziną. Miejsca jest wystarczająco dla około 20 osób.