O nas

Historia

Początek szkółki to rok 1990, kiedy to na małej przestrzeni przydomowej w Kaliskach małżeństwo Wanda i Hubert Kopciowscy podjęło skromne próby rozmnażania roślin ozdobnych. Wanda zajęła się bylinami, rozmnażając je głównie z podziału, a Hubert krzewami ozdobnymi, jak: bukszpany, krzewy liściaste i pnącza.

Z czasem mała szkółka, niekiedy nazywana „rajskim ogródkiem”, rozszerzyła się na kilka sąsiednich działek, a w roku 2000 została przeniesiona do pobliskiej miejscowości Frank. W 2004 roku założone zostały Ogrody Pokazowe, które rozrastały się z roku na rok i stały się największą atrakcją turystyczną tego typu na Pomorzu. W 2017 roku aby nadążać za potrzebami naszych klientów znacznie rozbudowany został Sklep Ogrodniczy.

Obecnie

Obecnie na szkółce prowadzona jest sprzedaż detaliczna jak i hurtowa szerokiego asortymentu roślin, idąc od bylin, przez rośliny krzewiaste po różnego rodzaju drzewa owocowe.

W Sklepie Ogrodniczym nasi klienci mogą zaopatrzyć się we wszelkie materiały i narzędzia potrzebne do ogródka a także piękne ozdoby.

Po zakończeniu zakupów zapraszamy na spacer po naszych Ogrodach Pokazowych.